NOVAA JAA

O mně

Zdravím tě, milá ženo!

Jmenuji se Nikola Bencelová a pomáhám ženám jako jsi ty pohnout zeměkoulí.

Silná slova? Ani ne. Věřím totiž, že žena, která je sama se sebou spokojená dokáže velké věci. A potvrzuje to také věda – spokojená žena dělá svět lepším místem.

Provedu tě cestou sebepéče k sebelásce a sebevědomí: naučím tě o sebe pečovat tak, abychom dosáhly zdravého těla, krásné tváře a tím pádem také sebevědomé mysli.

Moje cesta

Jak to všechno začalo

 Svět voňavých krémů a péče o pleť mě lákal odmalička. Jenže moje racionální já mi říkalo, že takhle marnivou činnost si mám nechat maximálně tak do koupelny a věnovat se takovému povolání, které bude mít pro svět nějakou přidanou hodnotu. 

Vybrala jsem si tedy alespoň zdravotnictví a část svého pracovního života jsem strávila v laboratořích různých zdravotnických zařízení. Kvůli zhoršujícímu se ekzému jsem však tuto oblast musela nadobro opustit. Následující mé kroky pak vedly přes pedagogiku až k vědě a její popularizaci.

Další zlom přišel s příchodem dětí. Jak je tak člověk doma na mateřské, má najednou více času na sebepozorování. K tomu probdělé noci, starosti a změny váhy způsobily, že se ze zrcadla najednou v tomto životním období stal nepřítel. Nechtěla jsem připustit, aby tahle nová role tak negativně ovlivnila můj život a začala jsem hledat cesty, jak z toho ven.

Do cesty se mi dostala face yoga a postupem času také obličejové masáže. 

Během mateřství jsem se začala taky podrobněji zajímat o přírodní medicínu, non toxic drogerii a kosmetiku, díky čemuž jsem narazila na naturopatii. Její filozofie mě úplně pohltila. Najednou všechno do sebe zapadalo a já jsem pochopila, že krásná tvář není a nikdy nebude jen výsledkem toho, co máme na koupelnové poličce, ale taky tím, jak se staráme o své tělo zevnitř.

Proto jsem se po studiu naturopatie vrhla ještě na studium výživového poradenství. Vím ale, že tady má cesta nekončí. Poznávání fungování lidského těla mě fascinuje a tak se vlastně pořád něčemu učím, abych to všechno potom mohla spojit a předat svým klientkám.

Moje Filozofie

Na čem si zakládám?

Krása skutečně vychází zevnitř.

Už jsi to určitě slyšela několikrát a můžeš se spolehnout, že tady to uslyšíš taky. Ale nejen to. Spolu tento holistický přístup překlopíme také do praxe. Bez zdravého těla totiž bude plná polička kosmetických přípravků pouze vyhozenými penězi.

Sebepéče není sobeckost!

Je to jakákoliv činnost, která pozitivně ovlivňuje naše fyzické nebo psychické zdraví (což je třeba i čištění zubů). Ruku v ruce s tímto jde pak jako vedlejší efekt zvýšení produktivity, větší sebevědomí a lepší vztahy. A tady se kruh uzavírá a zopakuji větu z úvodu této stránky: spokojená žena dělá svět lepším místem. Společně najdeme takový model, aby sis každý den dovolila věnovat čas a prostor sama pro sebe bez pocitu viny.

 

Důvěra v tělo, v sebe sama. 

Řeknu ti tajemství: naše tělo má úžasnou schopnost regenerace a sebeuzdravování. Jen je potřeba mu k tomu dát prostor a důvěru. Skrze takhle uzdravené tělo potom lehce dosáhneme krásné tváře.

 

Každá jsme jedinečná

Obrovskou podporou této důvěry je přijmutí faktu, že jsme každá jedinečná. Naše tělo i naše tvář fungují odlišně a to co sedí jedné, nebude pasovat druhé. Proto je pro mě prioritou individuální přístup, a to ve všem.

 

Rovnováha

Konvenční a celostní přístup ke zdraví či kráse si mnohdy odporují a občas spolu bojují. Podle mě úplně zbytečně. Svět není černobílý a proto se vždycky snažím hledat rovnováhu a tyhle dva světy spojit a usmířit. 

„Konzultace s Niki mi bez nadsázky změnila život k lepšímu! Chtěla jsem s ní řešit svou pleť, ale její holistický přístup mi pomohl vyřešit i odpolední únavu a nedostatek energie (…).

Spolupráci s Niki doporučuji všem, kteří chtějí jít skutečně do hloubky a začít láskyplně a komplexně pečovat o své tělo. ❤️“

Šárka Chapman

moje vzdělání

…a pořád je čemu se učit

  • Poradce pro výživu a suplementaci (ATAC) – studuji
  • Základy funkční medicíny (Škola Klinické naturopatie)
  • Základní kurz aromaterapie – certifikováno AČA (Škola Klinické Naturopatie)
  • Health coaching (Škola Klinické naturopatie)
  • Jednoleté studium Klinické naturopatie (Škola Klinické Naturopatie)
  • Kurz STM PPR pod vedením MUDr. Lázničkové
  • Pohledová diagnostika (Škola Klinické Naturopatie)
  • Face Yoga Teacher Training Course akreditovaný u IICT* a IPHM**
  • ZdrSEM – kurz první pomoci, zdravotník zotavovacích akcí

 

* International Institute for Complementary Therapists

** International Practitioners of Holistic Medicine

 

 

Zůstaňme ve spojení!