O mně

Svět voňavých krémů a péče o pleť mě lákal odmalička.

Jenže moje racionální já mi říkalo, že takhle marnivou činnost si mám nechat maximálně tak do koupelny a věnovat se takovému povolání, které bude mít pro svět nějakou přidanou hodnotu.

Vybrala jsem si tedy alespoň zdravotnictví a část svého pracovního života jsem strávila v laboratořích různých zdravotnických zařízení. Kvůli zhoršujícímu se ekzému jsem však tuto oblast musela nadobro opustit. Následující mé kroky pak vedly přes pedagogiku až k vědě a její popularizaci.

 

Další zlom přišel s příchodem dětí.

Jak je tak člověk doma na mateřské, má najednou více času na sebepozorování. K tomu probdělé noci, starosti a změny váhy způsobily, že se ze zrcadla najednou v tomto životním období stal nepřítel. Nechtěla jsem připustit, aby tahle nová role tak negativně ovlivnila můj život a začala jsem hledat cesty, jak z toho ven.

Do cesty se mi dostala face yoga a postupem času také obličejové masáže.

 

Během mateřství jsem se začala taky podrobněji zajímat o přírodní medicínu, non toxic drogerii a kosmetiku, díky čemuž jsem narazila na naturopatii. Její filozofie mě úplně pohltila. Najednou všechno do sebe zapadalo a já jsem pochopila, že krásná tvář není a nikdy nebude jen výsledkem toho, co máme na koupelnové poličce, ale taky tím, jak se staráme o své tělo zevnitř.

Proto jsem se po studiu naturopatie vrhla ještě na studium výživového poradenství a prošla jsem rekvalifikačním kurzem Kosmetička.

 

Vím ale, že tady má cesta nekončí. Poznávání fungování lidského těla mě fascinuje a tak se vlastně pořád něčemu učím, abych to všechno potom mohla spojit a předat vám, svým klientkám.

Moje filozofie

Krása skutečně vychází zevnitř.

Už jste to určitě slyšela několikrát a můžete se spolehnout, že tady to uslyšíte taky. Ale nejen to. Spolu tento holistický přístup překlopíme také do praxe. Bez zdravého těla totiž bude plná polička kosmetických přípravků pouze vyhozenými penězi.

Sebepéče není sobeckost!

Sebepéče je jakákoliv činnost, která pozitivně ovlivňuje naše fyzické nebo psychické zdraví (což je třeba i čištění zubů). Ruku v ruce s tímto jde pak jako vedlejší efekt zvýšení produktivity, větší sebevědomí a lepší vztahy. A popravdě řečeno – spokojená žena dělá svět lepším místem. Společně najdeme takový model, abyste si každý den dovolila věnovat čas a prostor sama pro sebe bez pocitu viny.

Důvěra v tělo, v sebe sama.

Řeknu vám tajemství: naše tělo má úžasnou schopnost regenerace a sebeuzdravování. Jen je potřeba mu k tomu dát prostor a důvěru. Skrze takhle uzdravené tělo potom lehce dosáhneme krásné tváře.

Každá jsme jedinečná.

Obrovskou podporou důvěry ve vlastní tělo je přijmutí faktu, že jsme každá jedinečná. Naše tělo i naše tvář fungují odlišně a to co sedí jedné, nebude pasovat druhé. Proto je pro mě prioritou individuální přístup, a to ve všem.

Rovnováha.

Konvenční a celostní přístup ke zdraví či kráse si mnohdy odporují a občas spolu bojují. Podle mě úplně zbytečně. Svět není černobílý a proto se vždycky snažím hledat rovnováhu a tyhle dva světy spojit a usmířit.